site.btaШвеция нанесе първо поражение на олимпийския шампион САЩ в турнира по кърлинг за мъже

Пекин, 10 февруари (БТА).
Отборът на Швеция нанесе първо поражение на САЩ в турнира по кърлинг за мъже на Олимпиадата в Пекин и зае първо място в предварителната фаза. Капитанът Никлас Един и неговите съотборници надвиха със 7:4 командата на Джон Шустър и взеха частичен реванш за загубения финал преди четири години.
Победата на шведите не бе под съмнение в нито един момент от мача. Европейците взеха преднина във втория енд и я увеличиха на 4:2 в четвъртия. Те спечелиха по една точка в седмия и осмия енд, оформяйки крайното 7:4.
Така Швеция се изравни на първото място в предварителната фаза с отбора на Канада, който спечели с 6:5 срещу Норвегия. Скипът Брад Гюжю пласира последния камък на линията на центъра и така олимпийските шампиони от Сочи 2014 записаха втора победа на турнира. Щефен Валщад и норвежците делят четвъртото място с Руския олимпийски комитет и САЩ.
Руснаците победиха домакините от Китай със 7:4. Сююе Ма и неговите съотборници водеха с 4:3 до деветия енд, в който обаче Сергей Глухов и европейският тим записаха четири точки за пълен обрат и край на мача.
В последния двубой Великобритания на Брус Моът надви със 7:5 Италия на Жоел Реторназ.