site.btaМакс Ферстапен каза, че се нуждае от "перфектен уикенд" в Япония, за да спечели титлата във Формула 1

Снимка: АП

Действащият световен шампион във Формула 1 Макс Ферстапен не взима нищо за даденост и каза в четвъртък, че се нуждае от "перфектен уикенд" на Гран при на Япония, за да спечели втора поредна титла.

Пилотът на Ред Бул води в генералното класиране със 104 точки пред подгласника си от Ферари Шарл Льоклер.

Той ще бъде отново шампион, ако спечели състезанието в неделя и вземе бонус точката за най-бърза обиколка, независимо от това какво направи Льоклер.

Като цяло той се нуждае да спечели 8 точки повече от Льоклер и 6 повече от съотборника си в Ред Бул Серхио Перес, за да бъде шампион три състезания преди края. В противен случай Ферстапен трябва да чака следващото състезание в САЩ на 22 октомври.

Ферстапен пропусна първата възможност миналата неделя в Сингапур, когато завърши на седмо място в състезанието, което бе спечелено от Перес пред Льоклер.

Нидерландецът доминира през сезона, като има 11 победи от 17 състезания и е само въпрос на време той да си осигури титлата.

"Ще бъде специално да спечеля тук заради отношенията ни с Хонда", коментира той. "Нямаме търпение да се върнем на пистата и ще видим какво ще се случи. Имаме нужда от перфектен уикенд, това е сигурно", добави той.

"Ще е хубаво да се случи тук, но ако не стане, ще съм още по-амбициран на следващото състезание- Ако трябва да бъда честен, не мисля постоянно за това", каза още Макс Ферстапен.

Към 22:40 на 29.11.2022 Новините от днес