site.btaДенис Шаповалов и Тейлър Фриц стартираха с победи на турнира по тенис в Токио

Денис Шаповалов и Тейлър Фриц стартираха с победи на турнира по тенис в Токио
Шаповалов стартира с победа на турнира в Токио, снимка АП

Денис Шаповалов се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в японската столица Токио с награден фонд близо 2 милиона долара.

Поставеният под номер 7 в схемата канадец победи Стив Джонсън (САЩ) с 6:3, 7:6(3) за 84 минути.

Шаповалов наниза 11 аса и не допусна нито един пробив в двубоя. Канадецът, който загуби на полуфиналите преди четири години, ще се изправи срещу японския квалификант Рио Ногучи в спор за място на четвъртфиналите.

"Това определено беше един от мачовете ми с най-добър сервис. Чувствах, че имам нужда от това срещу Стив. Много съм доволен от представянето си на сервис и се надявам да мога да поддържам това ниво през цялата седмица", каза Шаповалов.

В други срещи от първия кръг Миомир Кецманович (Сърбия) елиминита Йошихито Нишиока (Япония) с 2:6, 7:6(1), 6:2, а номер 3 в схемата Тейлър Фриц (САЩ) надделя над Джеймс Дъкуърт (Австралия) с 6:2, 6:7(2), 6:1.

Южнокореецът Сунуу Куон е първият четвъртфиналист, след като отстрани Макензи МакДоналд (САЩ) с 6:3, 6:7(4), 6:2.

Към 01:03 на 09.12.2022 Новините от днес