site.btaВитоша (Бистрица) победи убедително Сливнишки герой в контролна среща

Витоша (Бистрица) победи
убедително Сливнишки герой
в контролна среща

София, 10 февруари (БТА).
Един от лидерите в Югозападната Трета лига Витоша (Бистрица) постигна категорична победа в проверката със Сливнишки Герой - 7:1. Срещата се игра на стадион "Академик" и е част от подготовката на двата състава преди подновяването на първенството в третото ниво.
През първата част гостите стояха равностойно, като темпото на игра беше доста високо за това ниво на футбола. Отборът на на Витоша (Бистрица), воден от Николай Христозов, пресираше и успя да натисне противника изцяло в собствената му половина, което доведе и до две попадения и преднина от 2:0 в края на първата част.
През втората част гостите върнаха едно попадение, но радостта им беше кратка. Агресията и настроението в играта на тигрите доведе до още 5 попадения, с което се фиксира и крайният резултат 7:1.
В голмайстори за нашия отбор се превърнаха щатният голмайстор от първия полусезон Цветомир Вачев (2 гола), както и Теодор Димитров, Марио Михайлов, Вилиян Спасов, Емил Гъргоров, Томи Костадинов. Христозов даде шанс в мача на всички налимни футболисти.
В събота отборът на Витоша приема Спортист Своге в генерална репетиция преди старта на втория дял.