site.btaЮношеският национален отбор на България по футбол с победа като гост на Словакия в първата контрола между двата тима

снимка: Български футболен съюз

Юношеският национален отбор на България по футбол до 15 години спечели с 3:1 първата от двете контроли срещу връстниците си от Словакия като гост, но пропусна да се поздрави с доста по-изразителен успех. Националите пропуснаха няколко много чисти положения, които можеха да направят победата още по-внушителна.

Словакия реализира от първия си и единствен изстрел в рамките на българската врата чрез Даниел, който бе точен в 12-тата минута с глава след центриране от ъглов удар. България установи тотално преимущество и изпусна три ситуации за изравняване след изстрели на Стивън Жерард, Марто Бойчев и Димитър Челебиев. В 28-мата минута капитанът Кристиян Горянов се разписа от фаул.

След почивката българският селекционер Калоян Георгиев предприе доста промени, а националите продължиха да доминират. Почти веднага след подновяването на играта Кристиян Михайлов вкара страхотно попадение след изстрел в далечния ъгъл за 2:1, а в 60-тата минута Георги Стефчов оформи крайния резултат от 3:1 с глава.

Следващата контрола между двата тима ще се проведе на 6 октомври (четвъртък) от 12:00 часа.

Съставът на България: 1. Пламен Пенев (70 – 23. Георги Стоянов), 2. Радослав Караманов (41 – 13. Никола Ставрев), 3. Симеон Турлаков, 4. Кристиян Гиздев (51 – 14. Мартин Портарски), 5. Николай Любомиров (41 – 22. Александър Донев), 6. Калоян Божков (51 – 17. Никола Кръстев), 7. Стивън Жерард (57 – 15. Георги Стефчов), 8. Радостин Стоилов (41 – 16. Мартин Пейчев), 9. Марто Бойчев (41 – 21. Кристиян Михайлов), 10. Кристиян Горянов, 11. Димитър Челебиев (51 – 19. Даниел Димов).

Селекционер: Калоян Георгиев.

Голмайстори: 1:0 Даниел 12, 1:1 Горянов 28, 1:2 Михайлов 44, 1:3 Стефчов 60.

Към 01:06 на 01.12.2022 Новините от днес