site.btaФинландия победи Словакия на турнира по хокей на лед с хеттрик на Сакари Манинен

Пекин, 10 февруари (БТА).
Сакари Манинен отбеляза хеттрик и Финландия победи Словакия с 6:2 на олимпийския турнир по хокей на лед за мъже на Игрите в Пекин.
Словаците поведоха в резултата след 5:33 минути игра в първата третина чрез Юрай Слафковски, но световните шампиони от 2019 вкараха следващите четири гола. Манинен, част от Салават Юлаев (Уфа), изравни след още пет минути, Хари Песонен се разписа за 2:1 малко след това и Миро Олтонен бе точен секунди преди края на първата част.
Манинен бе точен отново във втората и третата част, а Олтонен отбеляза за крайното 6:2. Слафковски пък стана автор и на второто попадение за Словакия.
Хари Сатери спаси 31 шайби на вратата на финландците, които се изравниха с Швеция на върха в група "С". Бранислав Конрад пък отрази 24 удара за словаците.