site.btaЛатвия се изкачи в Дивизия "С" след равенство в Андора

Латвия се изкачи в Дивизия "С" след равенство в Андора
Снимка: АП

Латвия си спечели място в Дивизия "С" на футболната Лига на нациите, след като завърши наравно 1:1 срещу Андора като гост и завърши на първа позиция в групата си. Балтийската страна е с 13 точки и финишира пред Молдова по голова разлика.

Владиславс Гутковскис даде преднина на латвийците с попадение в 50-ата минута, а андорците изравниха чрез Алберт Росас две преди изтичане на редовното време.

Молдова пък надви с 2:0 Лихтенщайн и също завърши с 13 точки, но и с три попадения по-лоша голова разлика. Двата мача се играха по едно и също време и след като Андора изравни, молдовците внезапно започнаха да вкарват. Виктор Стина бе точен във втората и четвъртата минута на добавеното време, но молдовците нямаше как да отбележат още три попадения.