site.btaШвейцария победи като гост Испания в мач от Лигата на нациите по футбол

Швейцария победи като гост Испания в мач от Лигата на нациите по футбол

Испания загуби с 1:2 от Швейцария като домакин в среща от група 2 на Дивизия “А” на Лигата на нациите и загуби преднината си пред Португалия в битката за първото място, което единствено праща на финалите на турнира. От своя страна Роналдо и съотборниците му се наложиха с категоричното 4:0 при визитата си на Чехия. Португалия и Испания излизат в решителна битка за върха във вторник.

На стадиона в Сарагоса резултата бе открит в 21-ата минута, когато Мануел Аканжи се разписа след корнер. В 55-ата минута Испания изравни чрез Жорди Алба, който завърши отличен пробив на Марко Асенсио.

Само 180 секунди по-късно отново Аканжи беше оставен непокрит, като този път той подаде към Емболо, а той прати топката в мрежата.

Португалия направи голяма крачка към класиране за финалите на Лигата на нациите, след като в Прага се наложи над Чехия с 4:0. Неочакваният герой беше съотборникът на Роналдо в Манчестър Юнайтед Диого Далот, който се разписа два пъти. Третият в тима от Юнайтед - Бруно Фернандеш също бе точен, а Диого Жота оформи крайния резултат. В добавеното време на първата част Патрик Шик пропусна дузпа за домакините.

Сърбия разгроми с 4:1 Швеция в среща от Лигата на нациите. Съдия на двубоя в Белград беше Георги Кабаков. Александър Митрович се отчете с хеттрик, а едно попадение добави Саша Лукич. По този начин "орлите" събраха 10 точки и настигнаха водача в група 4 на Лига "В" Норвегия. Първото място ще се реши в прекия дуел между двата тима в Осло във вторник. Сърбите се нуждаят от задължителна победа, а Норвегия ще вземе промоция за Лига "А" и при равенство.

Шотландия вече е на точка от престижна промоция в елитната Дивизия “А” на Лигата на нациите, след като стигна до пълен обрат срещу Република Ирландия с 2:1 в Глазгоу в мач от група 1 на Дивизия “Б”. Този резултат донесе 2 точки аванс на тима пред Украйна преди решителния директен мач между двата тима. Заради войната срещата във вторник ще се играе в Краков.

Турнир по футбол Лига на нациите, мачове от груповата фаза:
Група 2, Дивизия „А“
Испания – Швейцария – 1:2
Чехия – Португалия – 0:4

Класиране 1. Португалия 5 3 1 1 11:2 10 точки 2. Испания 5 2 2 1 7:5 8 3. Швейцария 5 2 0 3 4:8 6 4. Чехия 5 1 1 3 4:11 4 Група 1, Дивизия "В": Армения - Украйна - 0:5 Шотландия - Република Ирландия – 2:1
Класиране 1. Шотландия 5 4 0 1 11:5 12 точки 2. Украйна 5 3 1 1 10:4 10 3. Република Ирландия 5 1 1 3 5:5 4 4. Армения 5 1 0 4 2:14 3 Група 2, Дивизия „В“ Израел – Албания – 2:1
Класиране 1. Израел 4 2 2 0 8:6 8 точки 2. Исландия 3 0 3 0 5:5 3 3. Албания 3 0 1 2 3:5 1 Група 4, Дивизия "В": Словения - Норвегия - 2:1 Сърбия – Швеция – 4:1
Класиране 1. Норвегия 5 3 1 1 7:5 10 точки 2. Сърбия 5 3 1 1 11:5 10 3. Словения 5 1 2 2 5:9 5 4. Швеция 5 1 0 4 6:10 3 Група 2, Дивизия "С": Северна Ирладния - Косово - 2:1 Кипър - Гърция - 1:0
Класиране 1. Гърция 5 4 0 1 7:1 12 точки 2. Косово 5 2 0 3 6:7 6 3. Северна Ирландия 5 1 2 2 6:7 5 4. Кипър 5 1 2 2 3:7 5