site.btaДжулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Порто

Порто, 10 февруари (БТА).
Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира за жени в Порто (Португалия) с награден фонд 25 хиляди долара.
Българката, която премина през квалификациите, победи поставената под номер 4 в схемата Валентини Граматикопулу (Гърция) със 7:5, 6:3 за 1:32 час.
Терзийска направи решаващ пробив в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе аванс от 4:1 и без проблеми затвори мача.
С победата днес тя заработи 13 точки за световната ранглиста и 672 долара.
По-късно днес Терзийска и представителката на домакините Инес Мурта ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу италианките Татяна Пиери иФедерика Роси.