site.btaРейнджърс и ПСВ Андховен завършиха наравно в Шампионската лига, Копенхаген и Будьо Глимт взеха аванс

Снимка: АП

Глазгоу Рейнджърс и ПСВ Айндховен завършиха 2:2 в най-интересния плейоф от Шампионската лига и оставиха развръзката за реванша в Нидерландия след седмица.

Ибрахим Сангаре успя да изведе "филипсите" напред в 37-ата минута, но само три минути по-късно Марко Чолак изравни за шотландците. Финалистът в Лига Европа от миналия сезон направи пълен обрат в 70-ата минута с попадение на Том Лоурънс, но ПСВ отново се върна в мача след гол на Армандо Обиспо.

Будьо Глимт, който можеше да играе евентуално с Лудогорец при успех на българския шампион, взе аванс срещу Динамо Загреб с 1:0. Единственото попадение вкара Амал Пелегрино в края на първото полувреме. Това бе 13-а поредна победа на норвежкия тим у дома в евротурнирите. Отборът вече е на крачка от мечтата си да влезе в групите на Шампионската лига.

Датският шампион Копенхаген бе напът да вземе комфортен аванс срещу турския Трабзонспор, след като дълго време водеше в резултата с 2:0, но десет минути преди края на редовното време Анастасиос Бакасетас върна надеждите на турците. Преди това Виктор Клаесон и Лукас Ларагер бяха дали аванса за домакините.

Към 10:37 на 03.10.2022 Новините от днес