site.btaТрима играчи на Ботев (Пловдив) ще пропуснат гостуването на Берое от шестия кръг на Първа лига

Антонио Перера, Атанас Чернев и Джеймс Ето'o пропускат гостуването в Стара Загора / Снимка: Официален сайт на ПФК Ботев (Пловдив)

Трима футболисти на Ботев (Пловдив) ще пропуснат гостуването на "канарчетата" на Берое в мач от шестия кръг на Първа лига, съобщиха от "жълто-черния" клуб. Новият старши треньор на пловдивчани Желко Копич няма да може да разчита на новото попълнение Антонио Перера, както и на юношата Атанас Чернев, които са с контузии. Освен това, Джеймс Ето'o е наказан заради червения картон, който получи при загубата с 0:2 от Локомотив (София) в среща от четвъртия кръг на родния шампионат.

След контролната среща срещу кипърския Неа Саламина, спечелена от "жълто-черните" с 2:1 в събота, футболистите на пловдивския клуб получиха почивка, а от понеделник тренират по веднъж на ден. Първите занимания за седмицата пропуснаха Рой Херман и Па Конате заради леки травми, но лекарският щаб на "канарчетата" е успял да ги възстанови и те ще могат да вземат участие в мача срещу Берое.

Гостуването в Стара Загора ще бъде и официален дебют за новия старши треньор на Ботев Желко Копич. Срещата е в събота (13 август) от 21:00 часа.