site.btaБорусия Дортмунд се наложи като домакин срещу Байер Леверкузен

Борусия Дортмунд се наложи като домакин срещу Байер Леверкузен
снимка: АП

Борусия Дортмунд победи с 1:0 у дома местния си съперник Байер Леверкузен в среща от първия кръг в Първа Бундеслига.

Ранен гол на Марко Ройс осигури успеха на "жълто-черните", които завършиха на втора позиция през миналото първенство. В десетата минута Карим Адейеми беше близо до попадението, но вратарят на "аспирините" Лукас Храдецки успя да спре топката на голлинията, но Ройс вкара кълбото в мрежата при добавката.

Съперниците имаха проблеми с контузии на свои основни футболисти, като Адейеми и Роберт Андрих от гостите напуснаха принудително терена през първото полувреме.

Леверкузен опита да изравни след почивката и два гола на отбора бяха отменени.

В допълнителното време вратарят на "аспирините" Храдецки игра с ръка извън наказателното поле и получи червен картон, след като попречи на реализирането на втори гол за Дортмунд.

В неделя двубоите противопоставят Кьолн и Шалке 04, както и Щутгарт и Лайпциг.

Срещи от първия кръг в първенството на Германия по футбол: Унион Берлин - Херта - 3:1 Борусия Мьонхенгладбах - Хофенхайм - 3:1 Волфсбург - Вердер Бремен - 2:2 Бохум - Майнц - 1:2 Аугсбург - Фрайбург - 0:4 Борусия Дортмунд - Байер Леверкузен - 1:0 от петък: Айнтрахт Франкфурт - Байерн Мюнхен - 1:6 в неделя: Щутгарт - РБ Лайпциг Кьолн - Шалке 04

Към 10:59 на 17.08.2022 Новините от днес