site.btaАвстрия изненада Чехия на световното първенство по хокей на лед, Дания надигра Италия

Бернхард Щаркбаум се превърна в герой за Австрия при победата на Чехия / снимка: АП

Австрия постигна изненадваща и много престижна победа с 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) след дузпи над Чехия на световното първенство по хокей на лед за мъже, което се провежда във Финландия.

За представителите на алпийската страна това е първа победа на турнира, като те стигнаха до нея след геройска игра на вратаря Бернхард Щаркбаум и изравнителен гол за 1:1 на Брайън Леблер само 38 секунди преди финалната сирена.

В Тампере Чехия взе аванс в мача чрез капитана Роман Червенка точно две минути преди края на първата третина, а във втората нови голове не паднаха.

В третия период австрийските хокеисти се хвърлиха в атака и смелата им игра бе възнаградена секунди преди края.

В продължението от пет минути също не падна гол, а при дузпите Щаркбаум отрази и петте шайби на чешките играчи, след като преди това блокира други 24 удара. Победното попадение за Австрия при дузпите пък вкара Петер Шнайдер с удар с външната страна на стика и в страничната греда.

В класирането в група "В" Чехия е на четвърто място с 4 точки от три мача, докато Австрия е на пета позиция с 3 точки от три мача.

В група "А" Дания постигна втора победа след 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) над Италия.

Николай Елерс в първата третина и Матиас Бау Хансен в третата вкараха головете за датчаните, докато за Италия се разписа Алекс Петан минута преди края на втория период.

С победата Дания излезе на четвърто място в групата с 6 точки от три мача. Италия е на предпоследното седмо място все още без актив.

Към 14:01 на 07.07.2022 Новините от днес