site.btaХристомира Поповска участва на турнира по бадминтон в Иран, българските юноши с победи в унгарския град Печ

София, 11 февруари (БТА).
Българката Христомира Поповска записа победа и загуба на международния турнир по бадминтон в Шираз (Иран).
Поставената под номер 3 в схемата на сингъл Поповска победи в първия си мач представителката на домакините Фатемех Мунешах с 21:11, 21:13 за 26 минути.
В третия кръг българската отстъпи пред Самарая Панвар с 21:12, 19:21, 19:21 за 44 минути.
Започна участието на българските състезатели на международния турнир по бадминтон за юноши и девойки в унгарския град Печ.
Станимир Терзиев победи представителя на домакините Барнабаш Тот с 21:14, 21:10 и в следващия кръг излиза срещу Даниел Дворак от Чехия.
На сингъл при девойките напред продължават Цветина Попиванова, Михаела Чепишева и Йоана Йорданова.
Терзиев и Цветина Попиванова записаха един успех и достигнаха до четвъртфиналите на смесени двойки.