site.btaМанчестър Юнайтед надигра Брайтън като домакин във Висшата лига

Манчестър Юнайтед надигра Брайтън
като домакин
във Висшата лига

Манчестър, 16 февруари (БТА).
Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 2:0 като домакин в отложен мач от 18-ия кръг на Висшата лига в Англия. След двата поредни хикса в първенството, воденият от мениджъра Ралф Рангник състав, прибави 3 точки към актива си и се завърна в топ 4. Юнайтед вече е четвърти във временното класиране с 43 точки от 25 мача и удължи серията си на 6 мача без поражение в първенството. Тимът на Брайтън заема деветата позиция с 33 точки от 24 мача и прекъсна поредицата си от седем срещи без загуба. Лидер във Висшата лига е Манчестър Сити с 63 точки.
Кристиано Роналдо и Бруно Фернандеш реализираха за домакините в 51-ата и 97-ата минута, а от 54-ата минута гостите играха с човек по-малко заради червения картон на Люис Дънк.
Футболистите на Брайтън първи пропуснаха шанс за попадение в петата минута, когато Якуб Модер не успя да преодолее Давид де Хеа. Малко след това Джейдън Санчо пропиля възможност за Манчестър Юнайтед.
Де Хеа отново трябваше да се намесва в 16-ата минута след изстрел на Алексис МакАлистър в атака за Брайтън, а в 30-ата и Паскал Грос застраши вратата на домакините, но бе неточен. Девет по-късно Модер надскочи защитата на Юнайтед и стреля, но Де Хеа внимаваше.
Домакините от Манчестър откриха резултата в 51-ата минута след грешка на бранителите на Брайтън, от която се възползва Кристиано Роналдо, който вкара за 1:0. Само три минути по-късно гостите останаха с 10 души на терена след като Люис Дънк получи червен картон за нарушение.
"Червените дяволи" контролираха мача до края, като в 66-ата минута Роберт Санчес предотврати втори гол на Кристиано Роналдо, а в 71-ата Бруно Фернандеш също не успя да го преодолее. Четири минути по-късно Юнайтед създаде още една възможност за гол, която не оползотвори след като Фернандеш стреля с глава вляво от вратата.
Брайтън можеше да изравни в 78-ата минута, но Якуб Модер удари греда, а само две по-късно Роберт Санчес пак трябваше да спасява вратата си.
В седмата минута от добавеното време на мача домакините все пак стигнаха до второ попадение, дело на Бруно Фернандеш.