site.btaШвейцария победи Република Корея и се класира за полуфиналите в олимпийския турнир по кърлинг за жени

Пекин, 16 февруари (БТА).
Световният шампион Швейцария първи си осигури класиране на полуфиналите в олимпийския турнир по кърлинг за жени на Игрите в Пекин. Швейцарките постигнаха седма победа от осем срещи след 8:4 срещу Република Корея и са начело във временното подреждане.
Канада продължи похода си към местата, които дават право на класиране напред, с важна победа над САЩ със 7:6. Дженифър Джоунс поведе канадките за четвърти успех от седем срещи. Това бе трета поредна победа за Канада, чийто тим е трети към момента с еднакъв актив с Япония. Американките са шести с четири победи и четири загуби.
"Ако беше гарантирано, че ще продължим напред, тогава нямаше да е толкова забавно. Обичам, когато адреналинът е висок", заяви Джоунс.
Великобритания застраши шансовете си за полуфиналите с поражение от домакина Китай с 4:8 и с четвъртата си загуба от осем срещи заема пето място с равен актив със САЩ. Британките се нуждаят от успех над Руския олимпийски комитет в последния си мач, както и благоприятно стечение на обстоятелствата в другите срещи.
Отборите в турнира играят девет мача всеки срещу всеки, а първите четири се класират за полуфиналите.