site.btaВратарят Де Хеа смята, че Манчестър Юнайтед трябва да се бори за нещо повече от Топ 4

Вратарят Де Хеа смята, че
Манчестър Юнайтед трябва да
се бори за нещо повече от Топ 4

Манчестър, 16 февруари (БТА).
Манчестър Юнайтед трябва да се бори за нещо повече от място в Топ 4, смята вратарят на отбора Давид де Хеа след победата с 2:0 над Брайтън. Успехът бе постигнат с голове на Кристиано Роналдо и на Бруно Фернандес, след като съперникът бе останал с 10 души на терена. С победата Юнайтед изпревари Уест Хям на четвъртото място в класирането с 43 точки от 25 мача, въпреки че шестия Арсенал, който е на 4 точки отзад, има 3 мача по-малко.
"Страхотно е, когато постигнеш победа, още повече, че бяхме в серия от няколко равенства. Много сме доволни", каза испанският вратар, който направи страхотно спасяване при 0:0 първото полувреме.
"Трябва да се борим за нещо повече от Топ 4, но това е действителността. Има много отбори, които се борят за челните места, но с нашето качество трябва да печелим повече точки", смята Де Хеа.
Временният мениджър Ралф Рангник каза, че е доволен от победата, която е много важна, но е разочарован, че отборът не може да бъде постоянен през всичките 90 минути. "Имахме по-добро второ полувреме, в което бяхме по-агресивни и ги атакувахме по-високо. Това беше важен успех за нас", казва германецът.