site.btaТимът на Руския олимпийски комитет продължава защитата на олимпийската си титла в хокейния турнир при мъжете в Пекин

Пекин, 16 февруари (БТА).
Отборът на Руския олимпийски комитет се класира за полуфиналите на хокейния турнир при мъжете на Игрите в Пекин след победа над Дания с 3:1 на четвъртфиналите. Така руснаците продължават защитата на олимпийската си титла от Пьончан 2018 и ще играят на олимпийски полуфинал за шести път. Тимът на Дания е дебютант в турнира.
Вадим Шипачьов в първата третина, Никита Нестеров във втората и Вячеслав Войнов в третата осигуриха победата на Руския олимпийски комитет. За датчаните се разписа Франс Ниелсен, който изравни за 1:1 в хода на мача.
Ако Финландия победи Швейцария в друг от четвъртфиналните двубои днес, то руснаците ще играят с победителя от мача между Канада и Швеция. При успех на швейцарците, тогава хокеистите на Руския олимпийски комитет ще имат за съперник тях на полуфиналите.
Руснаците бяха поздравени от президента на Руския олимпийски комитет Станислав Поздняков, който изрази надежда, че отборът ще успее отново да спечели златните медали.