site.btaБългария завърши на второ място на Европейската отборна купа по кикбокс и муай тай в Хърватия

София, 15 февруари (БТА).
България и спортен клуб "Стар тийм" се класира на второ място на Европейската отборна купа по кикбокс, която се проведе в Карловац (Хърватия).
Родните кикбоксьори заеха втората позиция в крайното класиране в конкуренцията на 144 клуба от 27 държави.
Представителите на България спечелиха общо 132 медала от които 38 златни, 40 сребърни и 54 бронзови.
Състезателите бяха изпреварени единствено от унгарците, които завършиха първи с 49 златни, 56 сребърни и 70 бронзови отличия.
В отборното клубно класиране "Стар тийм" е втори 26 златни, 20 сребърни и 33 бронзови медали, след първенеца "Халкер" от Унгария (29, 26, 34).
Останалите български клубове също се представиха на изключително високо ниво. Кикбоксьорите на "Радулов" спечелиха 6 златни, 9 сребърни и 10 бронзови отличия, а "Масару" си тръгна с 6 златни, 8 сребърни и 10 бронза.
Най-много купи от българските състезатели спечели Кристина Николова. Капитанът на националния отбор в татами стиловете спечели 5 златни отличия.
Михаил Георгиев също от "Стар тийм" спечели три европейски купи в стиловете лайт контакт и киклайт контакт. 18-годишният кикбоксьор участва и при юноши старша възраст и при мъжете като изигра 11 срещи, в които не допусна загуба.
Този уикенд в град Козлодуй ще се проведе държавното първенство по кикбокс в стил фул контакт. До момента заявки за участие са подали 187 състезатели от 25 клуба.