site.btaБохум направи зрелищен обрат срещу Байерн Мюнхен, Борусия Мьонхенгладбах победи Аугсбург в мача с 5 гола

Франкфурт, 12 февруари (БТА).
Бохум направи сензацията в 22-рия кръг на Бундеслигата, като се наложи над шампиона и лидер Байерн Мюнхен с 4:2. Поражението е много лоша новина за тима на Юлиан Нагелсман броени дни преди първия мач на баварците срещу Ред Бул Залцбург от осминафиналите на Шампионската лига.
В отсъствието на контузения вратар Мануел Нойер Байерн допусна цели четири гола, като всички те паднаха през първото полувреме. Техни автори станаха Кристофер Антви-Анджей, Юрген Локадия, Кристиан Гамбоа и Герит Холтман. За тима от Мюнхен се разписа обичайният голмайстор Роберт Левандовски, който първо откри резултата, а след това го направи по-приличан, като в 75-ата минута вкара с удар в десния ъгъл. Въпреки поражението преднината на Байерн е 9 точки преди мача на Борусия Дортмунд утре срещу Унион в Берлин.
Борусия Мьонхенгладбах победи като домакин Аугсбург с 3:2. Куадио Коне откри след половин час игра, а в началото на втората част Йонас Хофман направи 2:0. Яго върна един гол за Аугсбург, но Рами Бенсейбани отново възстанови разликата от 2 гола - 3:1. В добавеното време Алфред Финбогасон вкара втори гол за баварския отбор.
Волфсбург направи отлична операция като измъкна трите точки с 2:0 при гостуването си на Айнтрахт Франкфурт. Първото попадение бе дело на Макс Крузе в 28-ата минута, Доди Лукебакио вкара за втори път дълбоко в добавеното време. Въпреки успеха Волфсбург е на 12-о място, като е с 4 точки зад десетия Айнтрахт.
Фрайбург и Майнц завършиха 1:1. Гостите успяха да открият резултата чрез Александър Хак в 31-вата минута, Нилс Петерсен изравни за Фрайбург 20 минути преди края на редовното време. Така Фрайбург изпусна чудесна възможност да се изкачи поне временно в Топ 4.
В последния мач последният в класирането Гройтер Фюрт постигна важно победа над Херта Берлин с 2:1. Това бе едва трети успех за домакините в първенството. Бранимир Хъргота вкара два гола за Гройтер Фюрт, като вторият бе от дузпа. Линус Гештер вкара почетното попадение за тима от столицата. Въпреки успеха Гройтер Фюрт остава на цели 5 точки зад предпоследния Щутгарт.