site.btaМатия Дзакани осигури победата на Лацио над Болоня с два гола за едно полувреме

Рим, 12 февруари (БТА).
Матия Дзакани вкара два гола през второто полувреме за успеха на Лацио с 3:0 над Болоня в пъgва среща от 25-ия кръг на "Калчото". С този успех Лацио се реваншира за тежкото поражение от Милан за Купата на страната през седмицата, но и се доближи до местата за Шампионската лига. Но лациалите записват и четвърти мач без допуснат гол.
Дзакани направи 2:0 за римските орcи в 53-ата минута, когато получи пас от Луис Алберто от въздуха, овладя я и прониза вратаря на гостите Лукаш Скорупски. 10 минути по-късно той оформи крайното 3:0 след ниско подаване по земята на Мануел Лацари.
Чиро Имобиле откри резултата в от дузпа в 12-ата минута, за да затвърди доминацията на домакините и да запише своя 19-и гол през сезона и остава водач при реализаторите.
Така тимът на Маурицио Сари се доближи на 3 точки от 4-ия Ювентус, а е само на една от Аталанта на 5-ото място.
Болоня беше близо до гол секунди след началото на второто полувреме, когато Марко Арнаутович посрещна топката с глезена, но вратарят Томас Стракоша внимаваше и изби в корнер. Но тимът на Синиша Михайлович все пак е на 13-о място с 28 точки.