site.bta17-годишен носи победата на Черноморец (Бургас) за Купата на аматьорската лига пред погледа на Димитър Димитров-Херо

Бургас, 12 февруари (БТА).
Черноморец победи Ямбол в мач от първия междобластен кръг на турнира за Купата на АФЛ. "Акулите" се наложиха с 1:0 и продължават напред в надпреварата. От трибуните успехът на бургазлии бе изгледан от бившия треньор на тима Ц Димитър Димитров-Херо.
Темпото не беше особено високо в срещата. Но все пак Черноморец можеше да поведе още в 5-ата минута. Чудесно двойно подаване в наказателното поле на гостите завърши с плътен удар на Стоян Мантаров. Топката обаче срещна дясната греда.
"Акулите" стигнаха до успеха в 50-ата минута чрез 17-годишния си нападател Михаил Каменов. Вратарят на Ямбол Кристиян Валери ван ден Темпъл, който иначе е юноша на Черноморец, направи сериозна грешка, като позволи извън наказателното си поле топката да му бъде отнета от Михаил Каменов. Младият нападател на Черноморец се ориентира най-бързо, елиминира страгжа и не бе проблем да порази опразнената врата за крайното 1:0.
В Югоизточна България продължават пресяванията в другите региони.
област Пловдив, Първи кръг:
Атлетик Куклен - Гигант Съединение (от 13,30 ч) 0:1
Асеновец Асеновград - Левски Карлово 1:1 в редовното време, при дузпите 6:7
Сокол Марково - Борислав Първомай 6:1

Утре в друг междуобластен мач - 13 февруари, 14,00 часа, на Коматево:
Саяна Хасково - Левски Крумовград
Срещата буди сериозен интерес, тъй като се срещат 2-ия и 1-ия в есенното класиране в Югоизточната Трета лига.