site.btaБерое пак победи Монтана 2003 и продължава без загуба във втория етап на първенството на България по баскетбол за жени

Монтана, 12 февруари (БТА).
Отборът на Берое (Стара Загора) победи Монтана 2003 с 99:75 (24:24, 26:16, 23:16, 26:19) като гост в среща от шестия кръг в Първата тройка на първенството на България по баскетбол за жени. Берое продължава без поражение във втория етап на шампионата и вече има 4 успеха от 4 мача, докато за Монтана 2003 това бе втора загуба от 4 срещи, като и двете бяха допуснати срещу същия съперник. Единствената победа на състава, воден от старши треньора Мануел Марков над шампионките, остава постигнатата в редовния сезон.
Двубоят започна оспорвано с размяна на водачеството в първата част и лека преднина за домакините от 4 точки преди равенство 24:24 след 10 минути игра. Монтана 2003 поведе с 6 точки в средата на втората четвърт при 36:30, но със силни изяви на Цветомира Шаренкапова, Саманта Лоджик и Радостина Христова, Берое направи серия от 8:0 и обърна резултата, взимайки аванс от 10 точки на почивката - 50:40.
Нова серия от 8:0 за старозагорки за две минути след подновяването на играта им донесе преднина от 18 точки. Домакините не се предадоха и свалиха разликата до 11, преди Берое да завърши убедително частта за аванс от 73:56 преди последните 10 минути. До края гостите не допуснаха на Монтана 2003 да се доближи в резултата, а най-голямата разлика достигна 28 точки.
Цветомира Шаренкапова и Саманта Лоджик отбелязаха по 20 точки и 5 борби за успеха на Берое, а Ребека Тобин допринесе с 15 точки и 14 борби. С 15 точки и 8 асистенции завърши Виолина Кочева.
За домакините Санта Балкойене бе най-резултатна с 20 точки, 6 борби и 8 асистенции. Христина Иванова реализира 19 точки и 6 борби, а Димана Георгиева се отчете с 16 точки и 7 борби.

Сега в шампионата предстои пауза за финалите в турнира за Купата на Бълтария, които ще се проведат на 19 и 20 февруари в София.

В следващите си срещи Монтана 2003 е домакин на Славия на 26 февруари, а Берое гостува на "белите" в София на 5 март.