site.btaБайер (Леверкузен) продължава с убедителните победи в Бундеслигата и остава в топ 3

Леверкузен, 12 февруари (БТА).
Байер (Леверкузен) продължава с впечатляващия си рейд в Бундеслигата и днес отнесе Щутгарт с 4:2 в среща от 22-ия кръг. Днешната победа е четвърта подред за тях, вече имат 41 точки и са на 2 от 2-ия Борусия (Дортмунд), който гостува утре на Унион (Берлин).
Муса Диаби, Амин Адли, Флориан Вирц и Патрик Шик вкараха головете за победителите, а Вирц, който определено се намира в много силна форма, подаде и за гола на Шик в 92-ата минута.
Двата отбора влязоха в мача от съвсем различни позиции. И докато домакините се целят поне в топ 3, то Щутгарт контрастно имаше шест мача без победа, в това число и пет поражения. С днешната загуба те остават на предпоследното 17-о място в класирането с 18 точки, на 4 след Аугсбург.
Отборът на Пелегрино Матарацо може да е пристигнал в Леверкузен като един от най-слабите в атаката в дивизията, но те бяха на една ръка разстояние от откриващ гол, когато ударът на Тиаго Томас се отклони към напречната греда. Но в 14-ата минута минута Муса Диаби от втория си опит вкара за 1:0, записвайки 10-о попадение през сезона.
Гостите тръгнаха смело през второто полувреме и в 4-ата минута Тиаго Томас този път беше точен за 1:1. Радостта им обаче трая само 3 минути, след като в 52-ата Керем Демирбай центрира по прекрасен начин от свободен удар на далечната греда и Амин Адли с глава отново даде преднина на своите.
Щутгарт не се отказа, натисна да търси ново равенство, но се отвориха пространства за контраатаки. В 85-ата минута Диаби и Вирц комбинираха по прекрасен начин и 18-годишното чудо вкара за 3:1. Вирц можеше да вкара още един гол, но пропусна да оползотвори блестящата асистенция на Джереми Фримпонг.
Тиаго Томас обаче не се отказа и върна интригата с втория си гол в мача, но в ответната атака Шик вкара 18-ия си гол през сезона в Лигата след пас на Вирц. Пред него е само Роберт Левандовски с 24.