site.btaБългарските състезатели спечелиха три отличия на Балканиадата по лека атлетика в зала за младежи и девойки до 20 години в Белград

SPORT 02:05:01 13-02-2022
DV0202SP.012
Лека атлетика

Българските състезатели спечелиха три
отличия на Балканиадата по лека атлетика в зала за младежи и девойки до 20 години в Белград

Белград, 13 февруари (БТА).
Българските състезатели спечелиха три отличия на Балканиадата по лека атлетика в зала за младежи и девойки до 20 години в сръбската столица Белград.
17-годишният Тодор Петров заслужи златото на гюле с резултат 17.85 метра.
Божидар Саръбоюков и Пламена Миткова пък бяха съвсем близо до първото място на скок дължина.
17-годишният Саръбоюков постигна личен рекорд с 7.42 метра и отстъпи само на Николаос Стаматониколос (Гърция), който завърши със 7.44 метра.
17-годишната Миткова също завърши втора с 6.22 метра, само на 2 сантиметра от победителката Рамона Верман (Румъния).
Близо до бронза бе 17-годишният Христо Илиев, който си направи лично постижение във финала на спринта на 60 метра с 6.87 секунди, но остана само на стотна от секундата от третия Олександър Сосновенко (Украйна).
Личен рекорд на скок височина записа 17-годишният Андриан Димитров, който зае шестото място с 1.98 метра.

Класиране и резултати на българските лекоатлети в Белград:
1. Тодор Петров - гюле (6 кг) - 17.85 метра
2. Пламена Миткова - скок дължина - 6.22 метра
2. Божидар Саръбоюков - скок дължина - 7.42 метра
4. Христо Илиев - 60 метра - 6.87 секунди
4. Кирил Кънчев - гюле (6 кг) - 16.46 метра
5. Щафета 4 по 400 метра младежи - 3:30.59 минути (Венелин Камбуров, Валентин Иванов, Вълимир Стоев, Ваньо Евдокимов)
6. Пламена Чакърова - скок дължина - 5.91 метра
6. Андриан Димитров - скок височина - 1.98 метра
6. Ивелина Милкова - гюле - 12.76 метра
6. Станислав Рашков - 1500 метра - 4:15.10 минути
6. Вълимир Стоев - 800 метра - 1:59.78 минута
6. Щафета 4 по 400 метра девойки - 4:05.70 минути (Вероник Жекова, Елена Петкова, Росина Николаева, Веселина Димитрова)
18. Венелин Камбуров - 60 метра - 7.19 секунди
Йова Петрова, Николай Иванов, Виктор Ценков - овчарски скок - без резултат, по три фаула