site.btaРозова долина (Кз) елиминира Загорец (Нова Загора) в турнира за Купата на Аматьорската лига

Твърдица, 15 февруари (БТА).
Розова долина (Казанлък) елиминира Загорец (Нова Загора) след победа с 1:0 в турнира за Купата на аматьорската лига. Срещата се игра на неутрален терен в Твърдица, а единствения гол вкара завърналия се при "розите Цветан Чахов в 15-ата минута.
При това положение казанлъчани продължават към полуфинала в Югоизточната зона, където ще се изправят срещу Черноморец (Бургас), който през уикенда отстрани със същия резултат Ямбол 1915.
В друга среща от турнира в Югоизточната зона в потока Смолян-Хасково-Кърджали отборът на Саяна (Хасково) се наложи с 2:0 над лидера в Трета лига Левски (Крумовград). Ангел Здравчев откри резултата в 60-ата минута, а 10 по-късно Васил Ангелов затвърди успеха на хасковлии.
Победителят чака представител на област Пловдив. Гигант (Съединение) елиминира Атлетик (Куклен) с 1:0 и ще срещне във втория кръг Сокол (Марково), който пък победи убедително с 6:1 Първомай. Левски (Карлово) отстрани Асеновец Асеновград със 7:6 при дузпите и 1:1 в редовното време.