site.btaКанада се класира безпроблемно за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед

Пекин, 15 февруари (БТА)
Канада е последният отбор, който се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед за мъже.
В Пекин "кленовите листа" разгромиха със 7:2 (2:1, 3:1, 2:0) домакина Китай, който отпада. Въпреки това китайците показаха доста добра игра, особено в първия период на мача. Те имаха възможност да поведат още в четвъртата минута, но Спенсър Фу пропусна наказателен удар.
Канада отговори с два бързи гола на Джордан Уийл, който реализира и двете си попадения при числено предимство. Кори Кейн обаче върна една шайба за Китай преди края на третината.
"Кленовите листа" решиха всичко в срещата с три поредни гола до 12-ата минута на втората третина. Адам Тамбелини бе точен на два пъти, а още веднъж вкара и Ерик О'Дел, за да стане резултатът 5:1.
Кори Кейн върна още един гол за Китай преди втората почивка, но в третата част Ерик Стол и Джак МакБейн оформиха крайното 7:2.
На четвъртфиналите Канада ще играе с отбора на Швеция. Другите четвъртфинални двойки са САЩ - Словакия, Финландия - Швейцария и Руски олимпийски комитет - Дания.