site.btaДо 31 януари е срокът за кандидатстване в конкурс за насърчаване на научния обмен между Западна, Централна и Източна Европа
До 31 януари е крайният срок за изпращане на резюмета за участие в конкурс, който има за цел да насърчи научния обмен и да задълбочи разбирателството между страните от Западна и Централна и Източна Европа (ЦИЕ). Участниците трябва да изпратят цялостната си конкурсна разработка до 31 май 2025 година, съобщиха от Университета за национално и световно стопанство (УНСС).
Blue Europe - мозъчен тръст, фокусиран върху насърчаването на връзките между Западна, Централна и Източна Европа, обяви конкурс Denis de Rougemont 2024-2025 г., посветен на Дени дьо Ружмон (1906-1985). Той е швейцарски писател, културен теоретик и мислител, който е основен защитник на европейското единство и интеграция, насърчавайки визия за Европа, основана на културно многообразие, споделени ценности и сътрудничество.
В конкурса могат да участват всички студенти, обучаващи се в бакалавърски, магистърски и докторантски програми, както и тези, завършили през 2024 година.
Учените от Западна Европа трябва да представят статии, които изследват динамичните взаимоотношения между европейските региони – особено с ЦИЕ – с акцент върху индустриален, технологичен, политически или културен обмен. Учените от ЦИЕ се насърчават да пишат за избран от тях аспект на ЦИЕ, като отразяват нейната уникална идентичност, предизвикателства и принос към по-широкия европейски проект.
Успешно допуснатите до участие в конкурса автори ще получат сертификат, съдържащ оценка на работата им, а избрани доклади ще бъдат публикувани на уебсайта на Blue Europe. Авторите на двете най-добри статии, оценени най-високо от журито, ще получат и финансови награди: 1000 евро за статията с най-висок резултат от журито и 500 евро за статията с втори най-висок резултат .
Разработените материали трябва да съдържат минимум 3 000 и максимум 30 000 думи на английски език, а тематичните направления с фокус ЦИЕ могат да обхващат области като икономика и търговия, индустрия и бизнес, литература и културни изследвания, политически науки и управление, международни отношения, социология, право и права на човека, екологични изследвания и климатична политика. Ще бъдат допускани и материали, насочени към иновациите и технологиите, енергията и устойчивостта, сътрудничеството в областта на образованието и научните изследвания, миграционните и демографски изследвания, публичната политика и администрация, регионалното развитие и градското планиране, изследвания на сигурността и геополитиката, уточняват от УНСС.
Повече за специфичните изисквания можете да откриете тук.
/ЙВЛ
/ХК/
news.modal.header
news.modal.text