site.btaНад 450 учители и ученици от 45 училища участваха във форума "Отключване на бъдещото обучение: Пътуване в образователните иновации"
Над 450 учители и ученици от 45 училища от областите Бургас, Сливен, Стара Загора и Ямбол участваха в регионалния форум "Отключване на бъдещото обучение: Пътуване в образователните иновации", съобщават на сайта си от Министерството на образованието и науката (МОН).
Домакини на събитието бяха Регионалното управление на образованието в Ямбол и Гимназията по строителство и архитектура, графика и дизайн "Кольо Фичето". Регионалният форум бе организиран в шест иновативни блока и пространства, които обхващат дигитализацията, новостите в образованието и добрите педагогически практики. В рамките на форума бяха наблюдавани иновативните практики в реална среда.
Началното училище "Св. св. Кирил и Методий" в Ямбол представи урока "Приключение с букви". В друг урок учители от Средното училище (СУ) "Константин Константинов" в Сливен демонстрираха с ученици от Ямбол сугестопедичната методика в часовете по математика на учениците за подготовка за националното външно оценяване в четвърти клас.
Езиковата гимназия "Васил Карагьозов" в Ямбол се включи с урочна демонстрация на тема "Моята любима книга - дизайн и предпечат на корица".
Професионалната гимназия по лека промишленост, екология и химични технологии в Ямбол представи работата си по интегративния учебен предмет "Изкуство и общество" в час по английски език.
В арт работилниците рисуваха и моделираха ученици от Основното училище "Петко Рачев Славейков" и от Средното училище "Св. Климент Охридски".
Форумът, който се организира в рамките на Националната програма "Иновации в действие", даде възможност за обмен на идеи, опит и иновации в реалния учебен процес.
Както БТА писа, за първи път с Националната програма "Иновации в действие" е предвидена подкрепа за иновативни училища, въвели нови учебни предмети и интердисциплинарни модули, часове, в които се прилага интердисциплинарно учене. За това са осигурени допълнителни 1 800 000 лв. за повишаване на мотивацията за учене на учениците и техните резултати. Това съобщи през април тази година заместник-министърът на образованието и науката Емилия Лазарова при откриването на регионалния форум за иновации във Видин на тема "Трансформиране на творческите идеи в практически проекти", в който се включиха над 70 участници от 30 училища от областите: Видин, Враца, Ловеч, Монтана и Плевен.
Заместник-министър Лазарова отбеляза, че регионалните иновативни форуми, които се провеждат за четвърта поредна година по Националната програма "Иновации в действие", са продължение на политиката на Министерството на образованието и науката за създаване на условия и подкрепа за развиване иновативна култура и прилагане на иновации във всички сфери на училищния живот. "Надграждането на програмата и увеличаване на бюджета й са резултат от добрите резултати, постигнати през последните години", каза тогава Емилия Лазарова.
/ТС/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text