site.btaНяма нормативна възможност средства от НПВУ да се пренасочат за отбрана и въоръжени сили, каза вицепремиерът Томислав Дончев
Към момента няма нормативна възможност България да пренасочи средства от Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ) към отбраната и въоръжените сили. Средствата са предвидени изцяло за залегналите в плана договорености. Това каза вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев по време на днешния блицконтрол в отговор на въпрос от парламентарната група (ПГ) на "Възраждане" дали се предвижда възможност неусвоени средства по плана да се пренасочат за предоставяне на военна техника на Украйна.
Томислав Дончев обяви също така, че е против пренасочване на средства за кохезия към отбраната и въоръжението.
В отговор на друг въпрос от ПГ на “ДПС-Ново начало" дали България разполага с административния капацитет и възможности за координация за участие на страната в съгласуването и подготовката на всички стратегически документи, които се обсъждат на ниво ЕС в момента, Томислав Дончев отговори положително.
Той добави, че това не е само грижа на администрацията, но също така и на българския парламент, с българските европейски депутати и с други държави членки.
/ВЙ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text