site.btaИнститутът "Инсайт" е най-добрият пример за проактивност, смята регионалният представител на Японската външнотърговска организация
Залязват производствата на простите снопове за електрически автомобили и тръгва обратно развитието на висококвалифицираните сфери. Но за това е нужен и проактивен подход, а "Инсайт" (INSAIT) е най-добрият пример за проактивност. Това каза Владимир Канев, регионалният представител на Японската външнотърговска организация (JETRO), която създава своето представителство в София през 1977 година.
Владимир Канев присъства на дискусия "Бъдещето на съвместните високотехнологични иновации между България и Япония", организирана от Клуб "Приятели на Япония в България - Нихон Томоно Кай" в рамките на 34-те "Дни на японската култура в България".
Той определи "Инсайт" като водещ институт в света с вече широка известност. В частност той припомни споразумението от този месец между института и най-голямата изследователска организация на Япония "Рикен" (RIKEN).
Освен това допълни, че интерес за сътрудничество проявяват и от Токайския университет, който има ключова роля в студентския обмен между България и Япония, а също така и в културния живот на България.
Владимир Канев е категоричен, че използването на евтин труд, поради което има и мащабни японски инвестиции, вече замира.
"Чуха се идеи, че част от производствата, които не са свързани толкова с професионално ориентирани хора, ще бъдат преместени в Мароко или в Северна Африка", добави още Канев.
/ВЙ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text