site.btaСлушалки с костна проводимост получиха ученици с увреден слух от Търговище, в резултат на кампанията „Облечи усмивка и брой до 12“
Слушалки с костна проводимост получиха ученици с увреден слух от Търговище, в резултат на кампанията „Облечи усмивка и брой до 12“. Специализираните устройства ще се ползват в дейностите по слухово-речева рехабилитация в Средното училище за ученици с увреден слух (СУУУС) „Св. Иван Рилски“ в областния град, съобщиха от местната структура на Българския младежки Червен кръст (БМЧК).
Кампанията „Облечи усмивка и брой до 12“ на доброволците към БМЧК – Търговище се провежда за четвърти път. Както БТА съобщи, по реализирането на благотворителната инициатива се работи още от началото на годината, като идеята е тениските да бъдат готови за празничното изпращане на завършващите ученици от учебните заведения, в които се обучават. В изрисуването на тениски за каузата се включват както доброволците, така и възпитаници на СУУУС "Св. Иван Рилски", на Центъра за специална образователна подкрепа (ЦСОП) и младежи с увреждания от Центровете за настаняване от семеен тип в областния град.
Подготвени и закупени са около 200 тениски. Със събраните средства за покрити разходите за консумативи, а с останалата сума се осигурява по нещо необходимо за партньорските организации. Близо 1000 лева са инвестирани в закупуването на две слушалки с костна проводимост, които ще подпомогнат рехабилитацията на слуха и говора на учениците с увреден слух, които се обучават в Търговище, като се очаква това да доведе до подобряване на вниманието и паметта им, каза за БТА Диана Ненова, специалист „Младежки дейности“ в БЧК.
По нейни думи към момента се проучват потребностите на другите две организации, с които се работи в кампанията – ЦСОП и ЦНСТ.
Директорът на СУУУС „Св. Иван Рилски“ в Търговище Полина Тодорова посочи, че дарените слушалки подпомагат индивидуалната работа с учениците. Чрез тях се отработват звукове, произношение, подобрява се речта на младите хора. Тази година в учебното заведение се обучават 40 деца от първи до дванадесети клас. Всички са обхванати в дейности по слухово-речева рехабилитация. С учениците се работи индивидуално, като ежедневно се провеждат 30-минутни сесии под наставничеството на специалист.
/ЛРМ/
news.modal.header
news.modal.text