site.btaСпартак 1918 Варна и Левски не успяха да си отбележат гол и си поделиха точките

Спартак 1918 Варна и Левски не успяха да си отбележат гол и си поделиха точките
Снимка: кореспондент на БТА във Варна Данаил Войков (ПК)

Среща от 7-ия кръг на efbet Лигата:

Спартак 1918 Варна – Левски 0:0

Стадион „Спартак“;

Зрители - 6000;

Съдия – Георги Давидов;

Жълти картони – Ангел Грънчов, Йоан Бауренски, Антонио Вутов, Матео Петрашило (Спартак 1918 Варна); Вендерсон Цунами, Карлос Охене, Асими Фадига (Левски);

Състави:

Спартак 1918 Варна – Мартин Величков, Матео Петрашило, Йоан Бауренски (80-ата мин. Бернадро Коуто), Александър Цветков, Филип Лесняк, Ромееш Ивей, Кристиан Илич, Па Конате (77-ма мин. Виктор Митев), Ахмед Ахмедов, Антонио Вутов (90+2 мин. Франк Риволие), Ангел Грънчов;

Левски – Матей Маркович, Майкон, Келиан Ван Дер Каап; Вендерсон Цунами, Карлос Охене, Александър Колев, Мустафа Сангаре (86-ата мин. Фабио Лима), Евертон Бала (73-ата мин. Марин Петков), Алдаир, Кристиан Димитров, Асими Фадига (65-ата мин. Джауад Ел Джемили);

Спартак 1918 Варна и Левски не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в мач от 7-ия кръг на българското първенство по футбол. С точката Левски остава начело във временното класиране с 16, а варненският тим е втори с две по-малко преди изиграването на останалите мачове от кръга. „Сините“ имат в актива си пет победи и по едно равенство и поражение. Спартак 1918 Варна пък е с 4 успеха, две равенства и една загуба.

В началните минути на мача двата отбора не успяха да създадат сериозни ситуации. В 22-ата минута Спартак 1918 Варна можеше да открие резултата. Па Конате проби отляво пусна пас към Кристиан Илич около точката за изпълнение на дузпа, но след удара топката рикошира и излезе в корнер.

В 30-ата минута Евертон Бала центрира в наказателното поле на домакините, където Кристиан Димитров стреля, но неточно. В 34-ата минута Антонио Вутов опита далечен удар, но топката премина далеч от вратата на Левски. В 43-ата минута късметът бе на страната на Спартак 1918 Варна. Евертон Бала центрира към Кристиан Димитров, който стреля с глава, но за късмет на домакините топката премина на сантиметри встрани от вратата. В първата минута на добавеното време Майкон бе изведен отляво в наказателното поле на домакините и стреля по диагонал, но вратарят Мартин Величков успя да избие.

В 46-ата минута Левски можеше да открие резултата. След изчистване на топката от наказателното поле на домакините, топката стигна до Алдаир, който шутира от около 20-тина метра, но вратарят Мартин Величков успя да избие. Секунди по-късно Матео Петрошило стреля от дистанция, но не успя да затрудни вратарят на гостите Матей Маркович.

В 55-ата минута Алдаир изведе в отлична позиция отляво Евертон Бала, който отправи удар, но вратарят на Спартак 1918 Мартин Величков успя да спаси. В 72-ата минута Ромееш Ивей стреля от 20-тина метра по диагонал отдясно, но топката премина встрани от вратата на Левски.

В 76-ата минута Антонио Вутов от домакините опита далечен удар, но топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер. В 86-ата минута отново халфът стреля опасно от статично положение отдясно, но топката премина над вратата на гостите.