site.btaСпартак игра много слабо почти цялата четвърта част, смята треньорът Любомир Минчев след успеха след продължение над Черно море Тича

снимка: Данаил Войков/БТА

Изказване на треньора на Спартак Плевен Любомир Минчев след срещата от 28-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ), първа шестица между Черно море Тича и плевенския тим, завършила с успех - 90:86 за гостите след продължение.

Любомир Минчев (треньор на Спартак Плевен) – „Заслужена победа? Щеше да бъде и заслужена загуба за мен, защото начинът, по който започнахме четвъртата четвърт и изиграхме почти цялата четвърта част, играхме много слабо. Първо - в защита дадохме на противника, от не помня колко точки преднина влязохме, 14 ли, 16 ли, им дадохме да се върнат и да играят по начина, по който им е най-силната страна на Черно море Тича – това е бързата атака, транзицията, да ги оставим свободно да вземат стрелби…

В същото време ние не направихме нито един фаул, да спрем бързата атака и те да играят срещу организирана защита. Допуснахме мисля, че 9 лесни точки, разликата падна, оттам и в нападение не играхме добре. Имахме доста отворени стрелби, с доста по-слаб процент играхме днес и оттам всичко това нещо оказа влияние, даде криле на противника, вкараха близо два пъти повече от тройката от това, което вкарват през сезона и нормално щяхме да си изпуснем мача. Ние го бяхме изпуснали, обаче те решиха да ни върнат подарък накрая – и в редовното време, и в продължението, направиха грешки, които ни дадоха възможност пък ние да вкараме лесни точки и да вземем някаква преднина.

Да, очертаваме се плейофни съперници, горе-долу така се очертава, но има още доста мачове и не се знае. Зависи как ние ще играем, нашите противници – също, може и да се получат размествания. Няма значение какво си показал до момента, в плейофите е важно да си здрав, да си водил до това време добър тренировъчен процес, защото е трудно не само в мача, виждате, че имаме по-къса ротация и важни играчи ги няма, за мен е проблем също и тренировъчния процес.“

Николай Стоянов (играч на Спартак Плевен) – „Накрая направо бяхме изгубили мача. Черно море Тича показаха зъби, въпреки липсата на може би най-добрия си играч Аверил Ъгба. Сбориха се, успяха да се върнат два-три пъти от невъзможни разлики, които успяхме да постигнем. Имаше отпускане в нашите редици, надявам се да спрем с това нещо, а ние успяваме да го направим в почти всеки мач – да допуснем такъв спад, когато имаме добра разлика в наша полза.

Поздравявам Черно море Тича за битката, която ни предоставиха. Видяхте, че в се раздадоха докрай, успяха да се върнат и дори да обърнат срещата. Не мога да кажа, че не се радвам, че спечелихме такава среща. Наистина беше трудно, видяхте, че и ние имахме липси в състава си, но не мога да се оправдавам с тях, защото всеки трябва да даде всичко възможно, за да спечелим срещата. Поздравявам отбора на Черно море Тича.“

Към 07:46 на 02.05.2024 Новините от днес