site.btaЦСКА допусна домакинска загуба от шампиона Балкан в Националната баскетболна лига

снимка: БТА, архив

ЦСКА претърпя домакинско поражение от Балкан с 80:92 (25:24, 24:25, 18:17, 13:26) в София в мач от 28-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата е трета поредна и общо 18-а за ботевградчани, докато "червените" допусната 14-а загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха интересен и оспорван сблъсък, преминал с поделено надмощие до последната четвърт, когато гостите овладяха мача. След равностойно първо полувреме резултатът на почивката бе 49:49, а преди заключителните 10 минути домакините водеха с 67:66. Последва по-добра четвърта четвърт за Балкан, който поведе със 17 точки в един момент от периода.

Майки Диксън бе най-резултатен за гостите от Ботевград с 20 точки. Димитър Димитров и Георги Герганов реализираха по 13 точки за успеха, като Димитров добави и 6 борби.

Венцислав Петков се отличи с 26 точки, 3 борби и 7 асистенции за ЦСКА, а Александър Радукич завърши с "дабъл-дабъл" от 17 точки и 11 борби.

В следващия кръг от НБЛ, на 10 април, тимът на Балкан приема Спартак Плевен, докато ЦСКА ще бъде домакин на Рилски спортист.

Срещи от 28-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

ЦСКА – Балкан Ботевград          - 80:92 (25:24, 24:25, 18:17, 13:26)
Черно море Тича – Спартак Плевен – 86:90 (17:23, 16:19, 17:22, 27:13, 9:13) след продължение

Берое – Ямбол
Миньор 2015 – Шумен

в неделя:
Черноморец – Рилски спортист

от четвъртък:
Левски – Академик Пловдив – 81:73 (18:14, 19:20, 17:20, 27:19)

10. Академик Пловдив 	28 	10  18 	 2260:2370   38
11. Миньор 2015         27 	 8  19 	 2014:2221   35
12. Берое               27       8  19   2177:2447   35

Към 04:42 на 17.05.2024 Новините от днес