site.btaЛитекс направи обрат срещу Марек и се поздрави с първи пролетен успех във Втора лига

снимка: пресслужба на Литекс

Литекс победи с 2:1 Марек (Дупница) в мач от 23-ти кръг на Втора футболна лига.  Ловчалии губеха в резултата на почивката, но успяха да обърнат мача в неговия край с попадения на Виктор Василев и Илиян Капитанов. За оранжевите това е първа победа от четири мача насам и тя им помага да се утвърдят на 9-ото място в класирането с 30 точки, с 6 повече от първия под чертата на изпадащите Беласица (Петрич).

Срещата на стадиона в Ловеч започна с териториално превъзходство на „оранжевите“, а гостите разчитаха предимно на контраатаки. При една от тях, в 28-та минута, след центриране от ляво Иван Колев засече с глава топката и откри резултата в полза на гостите от Дупница. До края на полувремето ловчалии упражниха натиск пред вратата на Марек, но не успяха да стигнат до изравнителен гол.

След почивката футболистите на Литекс организираха няколко опасни атаки. При една от тях Виктор Василев напредна пред наказателното поле на гостите, но след удара му топката излезе в аут. В последните 20 минути на двубоя ловчалии упражниха още по-сериозен натиск пред вратата на Марек. В 88-та минута усилията им бяха възнаградени. След центриране от корнер Виктор Василев засече топката с глава и изравни резултата. В третата минута на добавеното време Илиян Капитанов се възползва от разбъркване в наказателното поле на дупничани и вкара за крайното 2:1.

С тази първа пролетна победа Литекс вече има в актива си 30 точки, докато дупничани остават на 3-ото място, но са с 41 точки и само 1 пред следващия Монтана. Лидерът във Втора лига в понеделник приема отбора на Янтра 2019 (Габрово)..

Към 11:00 на 27.04.2024 Новините от днес