Министерство на младежта и спорта – Прессъобщение

site.btaМинистър Глушков към Ибанес: Спечели сърцата на българите

Министър Глушков към Ибанес: Спечели сърцата на българите
Снимка: Министерство на младежта и спорта

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков посрещна медалиста от Олимпийските игри в Париж Хавиер Ибаниес. Националът на България по бокс в категория до 57 кг. завоюва бронзовото отличие с две победи и едно поражение. В полуфинална битка шесткратният европейски шампион за юноши отстъпи пред киргизстанеца Мунарбек Уулу.

“Поздравления за  достойното преставане. Ти спечели сърцата на българите и вярвам, че ще продължаваш да ни радваш с още много нови отличия”, каза министър Глушков на бронзовия медалист.

Заедно с Хавиер Ибаниес пристигна и треньорският щаб и националът ни при мъжете Рами Киуан (71 кг), който зае пето място в класирането в Париж.

На родна земя министърът на младежта и спорта посрещна и състезателката ни по борба в категория до 62 кг. Биляна Дудова, която отпадна на репешажите като отстъпи на монголката Орхон Пюревдорж с 1:3 точки, и Тихомир Иванов, класирал се в топ 8 на финала на скока на височина при мъжете с 2.27 метра в олимпийския турнир по лека атлетика.

“Всички Вие донесохте много радост и гордост за България”, обърна се към спортистите ни министър Глушков.

Към 12:30 на 12.08.2024 Новините от днес

Във ВКС е образувано тълкувателно дело по въпрос за връзката между действията на водача на МПС и поведението на увредения при извършване на преценка дали увреденият е допринесъл за настъпване на вредите, когато е малолетно лице и е пътувало без използване на обезопасителна система