site.btaОбщината само отдава под наем терена, каза заместник-кметът на Ямбол Енчо Керязов за инцидента в лунапарк в града


Общината единствено отдава под наем терена зад спортна зала „Диана“ в градския парк за пътуващи атракциони, коментира пред БТА заместник-кметът на Ямбол Енчо Керязов по повод инцидента в лунапарк, при който при повреда на въртележка тежко пострада 25-годишен мъж.
Доколкото разбрах, документацията за техническата експлоатация е предадена към разследващите органи. Собственикът на фирмата е представил пред Общината, че всяко едно от неговите съоръжения има съответните разрешения, посочи Керязов.
„Има агенция за технически надзор, която би трябвало да издава такива разрешения, от конструктури трябва да имат становище за техническата годност на съответните съоръжения“, коментира още той. По думите му собственикът на лунапарка е от Черноморец, като атракционът му не гостува за първи път в Ямбол.
Както съобщи БТА, пострадалият 25-годишен мъж е приет с опасност за живота и черепно-мозъчна травма в областната болница "Св. Пантелеймон". Той и друг 29-годишен мъж са паднали от въртележка, след повреда на атракционното съоръжение. След преглед, другият мъж е освободен за домашно лечение.
Районната прокуратура в Ямбол започна разследване на случая. Междувременно започна разглобяване на съоръженията в лунапарка, където е станал инцидента, видя репортер на БТА. Служителите на атракциона отказват коментар за случилото се.
/ТНП/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина