site.btaОтборът по баскетбол 3х3 мъже на Шуменския университет зае седмо място на Европейските университетски игри в Унгария

Шуменският университет „Еп. Константин Преславски“ . Снимка: Кореспондент на БТА в Шумен Станимир Савов/архив

Отборът по баскетбол 3х3 мъже на Шуменския университет „Еп. Константин Преславски“ завоюва седмо място, в конкуренцията на 24 отбора, на Европейските университетски игри (European universities games 2024 Debrecen – Miscols), съобщи във Фейсбук проф. Теодора Симеонова, която води отбора.

„Изключително силен турнир с участието на 24 университета, разпределени в четири групи. Успешно изиграни мачове в най-силната група и класиране на четвъртфинал. Класиране сред най- добрите осем отбора, след 16 на 15 срещу Университета от Загреб и седмо място в крайното класиране!“, пише Симеонова.

Тя благодари в публикацията си на състезателите на отбора Росен Иванов - докторант по физическо възпитание, на Георги Герганов и Прамен Русков – бакалаври в специалността „Педагогика на обучението по физическо възпитание“ (ПОФВ), както и на Симеон Георгиев – магистър „Физическо възпитание и спорт в училище“.

Доброто класиране на отбора бе потвърдено и от две индивидуални награди, спечелени от Георги Герганов, който бе избран в идеалния отбор на състезанието и спечели наградата за най-добър реализатор на турнира, допълва Симеонова.