site.btaОБНОВЕНА Не се чувстваме предатели, заяви Николай Дренчев от името на тримата депутати, изключени от парламентарната група на „Възраждане“
Исках да ви кажа от името на трима ни, че ние не се чувстваме предатели, ние не можем да бъдем укорени в нито едно действие, което сме направили, заяви пред журналисти Николай Дренчев, който заедно с Иво Русчев и Александър Арангелов днес бяха изключени от парламентарната група на „Възраждане“.
Не съм казал нищо против „Възраждане“, нито против председателя Костадин Костадинов, не съм направил каквото и да било, което да урони престижа на партия „Възраждане“, заяви той. Дренчев посочи, че към момента тримата остават независими депутати, а той мисли за варианта да напусне парламента.
„Лично на мен работата в парламента ми се вижда много работа „на празен ход“, особено от позицията, в която „Възраждане“ стоеше - глуха опозиция, която не може да прокара нищо конструктивно и нищо от това, за което нейните избиратели мечтаят, така че няма да ми липсва, ако напусна“, заяви Николай Дренчев.
По-рано днес като причина за изключването на тримата депутати от групата лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов посочи решение на Софийската организация на партията да се поиска политическа отговорност от народните представители, които са номинирали четиримата общински съветници от „Възраждане“, които вчера бяха изключени след избора на председател на Столичния общинския съвет.
Попитан дали се чувстват предадени, Николай Дренчев отговори, че са големи мъже и чувствата им нямат особено значение. „Има значение може би името ни, което не е редно да бъде охулвано по такъв нелеп и изключително прибързан начин“, коментира той. "Моята вина може би е основно в това, че защитих действията на общинските ни съветници като казах, че те не са направили нищо по-различно от това, което се е случвало на много места в страната, включително и във Варна, където сме подкрепили председател от ПП-ДБ. Така че няма как на едно място това да е укоримо, на друго - не“, заяви Дренчев.
Аз не съм взел никакви пари, не познавам нито един човек, който е взел каквито и да било пари, заяви той. „Аз съм организационен секретар на партия „Възраждане“ от 2014 г., откогато се събрахме 50 човека в „Плиска“ на първото предконгресно учредително събрание. Бил съм организационен секретар на „Възраждане“, когато не е имало никакви пари, никаква субсидия, напротив били сме преследвани с искане за забрана от г-н Гешев, когато беше в разгара на силите си, и аз денем и нощем съм работил за каузата „Възраждане“ и за това, в което съм вярвал", посочи Дренчев.
Той отбеляза, че Александър Арангелов също е член учредител на партията, който е създал от нулата софийската организация и който в последните месеци е работил за София област, откъдето са влезли 10 % процента от всички общински съветници на „Възраждане“.
На брифинга в кулоарите на парламента освен Николай Дренчев, беше и Иво Русчев. Относно отсъствието на Александър Арангелов, Дренчев обясни, че в момента е на дело срещу Елена Гунчева, която съди за клевета. Това са още едни от щетите, които сме получили като членове на „Възраждане“, отбеляза вече нечленуващият в парламентарна група депутат.
Очаквам в най-близко бъдеще, когато малко поутихнат страстите, да направим една пресконференция - съответно ние тримата народните представители плюс общинските съветници, които са обвинени по този грозен начин, за да кажем наистина за какво става въпрос, заяви той.
Попитан за брат му Димо Дренчев, който остава част от парламентарната група на „Възраждане“, Николай Дренчев изрази убеденост, че той ще работи лоялно с „Възраждане“ до момента, до който го търпят. Аз виждам, че малко го гледат накриво, но в същото време той е единственият им капацитет в Комисията по бюджет и финанси и е изключително полезен за партията, допълни независимият депутат.
/РН/
news.modal.header
news.modal.text