site.bta Деветгодишната надежда на видинското джудо Никол Николова спечели пореден златен медал

Никол Николова, девет годишната надежда на видинското джудо, спечели поредния си златен медал снимка: Личен архив на състезателката

Никол Николова, деветгодишната надежда на видинското джудо, спечели пореден златен медал, триумфирайки в първия детски турнир по джудо „Марица оупън джуниър“ с международно участие, който се състоя в спортна зала “Младост”-Димитровград. В надпреварата участваха 208 джудисти на възраст от 7 до 12 години от клубове в България, Румъния и Украйна, съобщи за БТА треньорът Красимир Нинков от Спортен клуб по джудо "Бъдин".

Титлата донесе за Никол допълнителна радост, след като взе реванш от Мария Иванова от старозагорския клуб "Недьо Ранчев", която преди седмица я победи в турнира по джудо "Топалов оупън" в Панагюрище, каза още треньорът й. Само преди дни състезателката от СК "Бъдин" Видин заслужи бронзов медал на силния международен турнир по джудо "Топалов оупън" в Панагюрище. В категория до 27 килограма талантливото дете допусна загуба в първата си среща от бъдещата финалистка Мария Иванова от старозагорския клуб "Недьо Ранчев". В турнира участваха четири клуба от Румъния, два от Гърция, по един от Кипър, Израел, Молдова, Черна Гора, Сърбия, Словения, Турция, Украйна. България е представена от 43 клуба.

През май т.г. Никол спечели отново златен медал от силния турнир по джудо "Гладиатор оупън" в Пловдив. В категория до 25 килограма при родените 2012-2013 година момичета, тя спечели с по 10:0 точки и трите си срещи. Никол, която ще навърши девет години на 4 юли, тренира джудо във видинския клуб вече втора година.

За тази състезателна година Никол е спечелила от различни турнири шест златни и три сребърни медала, допълни треньорът й Красимир Нинков.