site.btaНасилието от деца към родители и по-възрастни хора расте, съобщиха експерти в Плевен
BOBSTH 13:56:31 06-10-2015
IS1355BO.006
Плеевен - домашно насилие - кампания - начало
Насилието от деца към родители
и по-възрастни хора расте,
съобщиха експерти в Плевен
Плевен, 6 октомври /Малин Решовски, БТА/
Насилието от децата към родители им и по-възрастни хора расте през последните години. Това съобщиха от полицията в Плевен на организираната работа среща под мотото "Разруши мълчанието!".
Подложените на физически и психически тормоз от своите деца хора, често не признават за проблема, крият от близките и институциите, посочиха експертите. Това се превръща явлението в голям проблем, когато се налага чрез външна намеса в семейството да се окаже помощ и подкрепа на страдащите, допълниха те.
Кампанията "Разруши мълчанието!" цели да внесе в обществото повече информираност, превенция и защита срещу домашното насилие и насилието, основано на полов признак, заяви при откриването на срещата Валентин Лазаров - ръководител на проекта и председател на Националната асоциация на общинските служители в България. Той уточни, че работата по проекта ще приключи през април следващата година с конференция, на която ще бъдат представени добрите практики от 10 общини в България за превенция на домашното насилие и насилието по полов признак. По време на кампанията ще бъдат организирани кръгли маси и арт изложение, които са предвидени за февруари и март 2016 г.
В срещата в заседателната зала на община Плевен днес участваха заместник-кметът Дамянка Владимирова, секретарят на общината Бранимир Мирчев, представители на полицията, социалните служби, неправителствени организации, директори на училища, Център "Отворена врата" и други.
/ИС/
news.modal.header
news.modal.text