site.btaВ Белоградчик студенти и преподаватели от Московския университет подписаха 5-годишен договор за сътрудничество с общината
BOBSTH 15:22:32 21-07-2016
RM1521BO.023
Белоградчик - руски студенти - практика
В Белоградчик студенти и преподаватели от Московския университет подписаха 5-годишен договор за сътрудничество с общината
Видин, 21 юли /Валери Недялков, БТА/
В Белоградчик студенти от факултета по география на Московския държавен университет "М. Ломоносов" и техните научни ръководители доц. Наталия Николаевна и Николай Михайлович са участвали в лятната учебна практика. Това съобщават от община Белоградчик. По време на практиката си, студентите са се срещнали с кмета на общината Борис Николов, пред когото са представили целите и актуалните теми по които са работили по време на тазгодишната практика.
Ръководителите на студентите от Москва и кметът на общината Борис Николов са подписали нов договор за сътрудничество за срок от 5 години, който влиза в сила от началото на 2017 година. Акцент в студентската практика тази година е събирането на данни и подготовка на документация за номиниране на определената територия в Европейската мрежа на геопарковете към ЮНЕСКО.
Идеята за създаване на геопарк в Белоградчик е от 2007 година и е на научните ръководители на студентите, а към настоящия момент по темата активно работи със свои студенти и проф. дгн Димитър Синьовски - зав. катедра "Геология и геоинформатика" на Минно-геоложкия университет "Иван Рилски" - София.
/РУМ/
news.modal.header
news.modal.text