site.btaРайонната прокуратура в Дупница разследва бившия управител на МБАЛ "Св. Иван Рилски" за фалшива диплома
BOBSTH 11:37:31 26-01-2017
MH1135BO.010
Кюстендил - прокуратура - болница
Районната прокуратура в Дупница разследва бившия управител на МБАЛ "Св. Иван Рилски" за фалшива диплома
Кюстендил, 26 януари /Елица Иванова, БТА/
С постановление от 23 януари, в Районната прокуратура в Дупница е образувано досъдебно производство срещу Росен Тимчев - бивш управител на МБАЛ "Св. Иван Рилски" - Дупница, за упражняване на професия без съответна правоспособност и за съставяне на неистински официален документ. Това съобщиха от прокуратурата.
Производството е във връзка със сигнал от Агенция "Медицински одит" и председателя на Общински съвет - Дупница. В него се посочва, че временно назначения за управител на здравното заведение Росен Тимчев е представил в Агенцията по вписванията копие от диплома за завършено висше образование със специалност "Здравен мениджмънт", за която след проверка от страна на Министерство на образованието и науката е установено, че е неистинска.
В хода на извършената проверка е констатирано, че текстът "вярно с оригинала", подписът към него и този под снимката на дипломата са изписани от Тимчев. От справка на МОН е видно, че той не притежава съответна правоспособност, за да заема длъжността управител на лечебно заведение.
Разследването по случая продължава.
/МХ/
news.modal.header
news.modal.text