site.btaНа панаира в Луковит ще бъдат предприети специални мерки заради взрива от Хепатит А
BOBSTH 15:00:31 07-09-2017
GI1459BO.021
Луковит - панаир - Хепатит А - мерки
На панаира в Луковит ще бъдат предприети специални мерки заради взрива от Хепатит А
Луковит, 7 септември /Даниела Балабанова, БТА/
Във връзка с взрива от остър вирусен хепатит А в ромския квартал "Изток" в Луковит Областната дирекция по безопасност на храните /ОДБХ/ и Общината предприемат специални мерки във временните обекти за търговия с храни, разкрити за ежегодния традиционен панаир в града от 8 до 10 септември. Това съобщават от общинската администрация.
Според изискванията в обектите трябва да се подава достатъчно топла и/или студена питейна вода, мивките за работния персонал да бъдат в близост до работните места и да са в добро хигиенно състояние, отпадните води да се отвеждат по подходящ начин и др.
Също така е необходимо да има наличен разрешен дезинфекционен препарат, действащ срещу вируса на хепатит А. Във временните обекти трябва да има и уреди за измерване на температурата при термично обработени храни, както и подходящи съдове за изхвърляне на отпадъците. Местата за реализация на храните трябва да са различни и разграничени от тези за приготвянето им и да е осигурен отделен персонал, който да борави с парите.
Панаирът ще бъде открит утре /8 септември/ от 19.30 часа на естрадата пред читалището. Предвидени са шоу програма и пиро-музикален спектакъл. На следващия ден от 9.30 часа в храм "Св. вмч. Георги" ще бъде отслужена тържествена литургия, а вечерта Николина Чакърдъкова ще изнесе концерт, с участието на Боби Шапков и Неврокопски танцов ансамбъл. Последният ден от панаира ще е на спортна тематика. От 17.00 часа на стадион "Христо Ботев" е футболната среща от първенството на Северозападна Трета лига - ФК "Ботев" /Луковит/ срещу ОФК "Трявна" /Трявна/.
/ГИ/
news.modal.header
news.modal.text