site.btaМлади таланти от Разлог заслужиха приз от международно състезание за дигитални 3D модели
BOBSTH 14:51:31 26-09-2017
MH1450BO.016
Разлог - млади таланти - приз
Млади таланти от Разлог заслужиха приз от международно състезание за дигитални 3D модели
Разлог, 26 септември /Емил Михайлов, БТА/
Мария Манзурова и Благой Манзуров от гр. Разлог спечелиха наградата в категорията "Отборът събрал най-много гласове" в международното състезание "D3 MOBILE", съобщи пресцентърът на общината.
Това е пето издание на състезанието, организирано от екипа USCAN 3D на университета в Сантяго де Компостела в Испания, се посочва в съобщението. То се провежда под егидата на Испанската национална комисия за коопериране с ЮНЕСКО. Мария Манзурова е ученичка в 8 клас на Природо-математическата гимназия "Акад. Сергей Корольов" в Благоевград, а Благой Манзуров е деветокласник в Средно училище "Братя Каназиреви" в Разлог. Техният отбор носи името "Разлог", а научен ръководител на тима е Мария Браухле, математик от Института по математика и информатика на БАН.
Според международната организация ЮНЕСКО създаването на дигитални 3D модели е една от ключовите компетентности на 21 век и всяка новост трябва да се цени, коментира Мария Браухле. Именно затова за отбора от Разлог е чест да спечели награда точно в тази категория, казва тя и благодари искрено за подкрепата на хората, гласували за младите разложки таланти.
/МХ/
news.modal.header
news.modal.text