site.btaАджерпрес: Румънката Амалия Лика спечели три златни медала на финалите на уредите на Европейското първенство по художествена гимнастика през 2024 година

Снимка: Аджерпрес

Румънската състезателка Амалия Лика спечели три златни медала на финалите на отделните уреди при девойките на Европейското първенство по художествена гимнастика 2024 в Будапеща, съобщи за БТА агенция Аджерпрес.

Лика стана първа на обръч с 32.850 точки, следвана от израелката Алона Тал Франко с 32.750 точки и полякинята Оливия Маслов с 32.250 точки.

На  бухалки Лика спечели с 30.800 точки пред словенката Аля Пониквар, 30.550 точки и Алона Тал Франко с 30.450 точки.

Лика триумфира и на лента, след като получи 30.950 точки, пред българката Дара Малинова с 29.600 точки и грузинската гимнастичка Барбаре Каджая с 29.000 точки.

На финала на топка румънката Лиза Гарак се класира на пето място с 30.200 точки, пред израелката Мейтал Мааян Сумкин с 33.550 точки, италианката Анна Пиерджентили с31.250 точки, българката Магдалена Вълкова с 31.150 точки и Илаха Бахадирова (Азербайджан) с 30.500 точки.

Равносметката на Румъния на Европейското първенство за девойки е четири златни медала, след като в сряда Лика и Гарак спечелиха отборната титла в Будапеща.

(Новина, избрана от румънската агенция АДЖЕРПРЕС за публикуване от БТА съгласно договора за сътрудничество между агенциите)