site.btaАрсенал и Ливърпул не излъчиха победител

Арсенал и Ливърпул не излъчиха победител
AP Photo/Alastair Grant

Арсенал направи равенство 2:2 срещу Ливърпул в дербито от деветия кръг в шампионата на Англия. Лондончани повеждаха на два пъти в двубоя, а отборът от Мърсисайд отстъпи първото място във временното класиране.

"Артилеристите" поведоха в резултата още в деветата минута чрез Букайо Сака, който беше точен във вратата на гостите след извеждащо подаване на Бен Уайт.

19-кратните шампиони на Англия изравниха в в 18-ата минута чрез Върджил ван Дайк, разписал се с глава след асистенция на Луис Диас.

Две минути преди почивката Микел Мерино върна преднината за домакините след центриране от фаул на Деклан Райс. Ситуацията беше разгледана подробно от ВАР за евентуална засада, но попадението на испанския национал във вратата на "червените" остана.

След почивката Ливърпул не допусна ново попадение и се възползва от една от малкото си ситуации, за да стигне до равенството. В 81-ата минута Дарвин Нуниес получи дълго подаване, напредна и пусна за Мохамед Салах, който от наказателното поле се разписа за крайното 2:2.

Ливърпул е на втора позиция до момента с 22 точки, докато Арсенал има 18 пункта на трето място.