site.btaМениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг изтъкна влиянието на системата за видеоарбитраж за загубата от Уест Хям

снимка: John Walton/PA via AP

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг обвини намесата на системата за видеоарбитраж-ВАР за загубата на отбора с 1:2 при гостуването на Уест Хям в деветия кръг на английската Висша лига, която засили съмненията относно бъдещето му на поста.

Джаръд Боуен реализира победното попадение след дискусионна дузпа във втората минута на добавеното време на мача, последвала дълго преразглеждане на нарушението на Матайс де Лихт срещу Дани Ингс.

Официалното обяснение е, че е имало "достатъчен контакт" върху крака на Ингс.

Попитан дали е отправял реплики към съдиите, нидерландският специалист отговори: "Да, направих го."

"Първо, във футбола не винаги по-добрият отбор печели. Днес това беше ясно и очевидно. Но не беше ясен и очевиден начинът, по който ВАР работи. Преди сезона процесът на работа на ВАР беше ояснен и беше казано, че само, когато е ясно и очевидно трябва да се намесват. Това, което не направиха срещу Тотнъм, когато трябваше да го направят, да се намесят при червения картон за Бруно Фернандес, а сега те взеха грешно решение, намесвайки се, а двете ситуции имат голямо влияние върху резултата на мачовете. Не критикувам никой лично, а критикувам процеса, защото има голямо отражение върху резултата. Другото отражение е, че не отбелязахме гол", коментира Ерик тен Хаг.

"Създадохме толкова много положения и играхме много добър футбол, особено през първото полувреме. Трябваше да реализирале при пест или седем 100-процентови шанса. Когато не вкараме, трябва да останем спокойни. Като цяло нямам толкова много критики към моя отбор, освен че не отбелязахме още един гол", продължи Тен Хаг.

Централният защитник на Манчестър Юнайтед Лисандро Мартинес остана ядосан от поражението. "Играхме наистина добре през първото полувреме, но през второто нивото ни спадна", каза Мартинес пред клубната телевизия MUTV.

"Мразя да губя и мразя, че загубихме този мач. Това не е нещо, което искаме в нашия клуб", добави аржентинският национал.

Манчестър Юнайтед има само три победи във Висшата лига, заемайки 14-о място във временното класиране с 11 точки.

"Честно казано, съм много разочарован. Пропуснахме много шансове и е трудно да го приемем, но трябва. Ще дадем всичко от себе си, за да върнем клуба там, където заслужава", заяви още 26-годишният футболист.

Към 14:25 на 28.10.2024 Новините от днес

Министърът на отбраната Атанас Запрянов: Командно-щабното учение, провеждано на учебен полигон „Ново село“, демонстрира готовността на Многонационалната бойна група на НАТО в България при необходимост да участва в отбранителна операция