site.btaВъзпитаници на училище „Абагар“ в Италия участваха в лаборатория по творческо писане
Гимназистите на Българското неделно училище „Абагар“ в Рим, Нетуно и Ладисполи, Италия, участваха в лаборатория по творческо писане - нова извънкласна дейност за тях. Това стана ясно от публикация във Фейсбук страницата на просветното средище.
В рамките на своето занятие учениците започнаха общ творчески проект, озаглавен „Щастливото пиано“.
По време на часовете си те участваха и в ролева игра „Пациенти и лекари“, част от тематична рамка „Нашето здраве“.
Играта с опорна информация бе част от методическия инструментариум на преподавателя за развитие на комуникативните умения на учениците, отбелязаха от училището в своето съобщение.
По-малките ученици пък преговаряха правописни правила, учиха и как се пише „таралеЖ“ ли пишем, или „таралеШ“.
Малчуганите от детската градина също играха и учиха на български език.
Възпитаниците на просветното средище в Ладисполи също имаха разнообразни и интересни учебни дейности, информира училището и изброи: упражнения върху синонимите, сродните думи и бъдеще време на глагола, с по-малките работа върху словосъчетания, четене на „Лисицата и врабчето“ на А. Каралийчев и гледане на филмчето за красивия черен кон и неговата приятелка Джинджер“.
По география учениците учиха за Краище-Средногорска област: разбраха легендата за долината на розите, запознаха се с откъси от пътеписи и стихове на Вазов, описващи красотата ѝ.
„От всичко по много и в края на учебния ден! Много знаещи дечица, много млади творци и много забавни моменти!“, заявиха от учебното заведение и припомниха, че записването на деца за трите училищни филиала в Рим, Нетуно и Ладисполи продължава през цялата година.
В училище „Абагар“ в Италия се обучават деца от първи до дванадесети клас. Образователното средище предлага и дистанционна форма на обучение за желаещите от цял свят чрез електронна платформа. В просветното средище се изучават български език и литература, история и география на България по адаптирани програми на Министерството на образованието и науката. Децата получават удостоверение за завършен клас, което се признава от българската държава. Документът им дава право да продължат образованието си в България без приравнителен изпит по български език.
/ИКВ/
news.modal.header
news.modal.text